Tworzenie stron www od podstaw, czy gotowy szablon ?

Data: 31-03-2017

Odpowiedź zdaje się być prosta, chodź na pierwszy rzut oka nie jest oczywista. Każdy chyba widział pięknie wykonane gotowe szablony typu multipurpose, które w wersji demo wyglądają bardzo ładnie. Niestety prawda okazuje się dosyć brutalna, jeżeli wpadniemy na pomysł dostosowania takiego szablonu do swoich potrzeb, nie mówiąc już o rozwijaniu strony i dodawaniu do niej dodatkowych elementów w postaci modułów, wtyczek i innych skryptów, okaże się, że nie są one w stanie spełnić podstawowych wymagań.

Znaczenie jakości strony www dla osób nie mających dużego doświadczenia ogranicza się do wyglądu strony, niestety najważniejsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to sposób wykonania od strony technicznej. To jak kupić ferrari które pod maską ma silnik od passata 😉 – w temacie motoryzacji dla każdego jest to oczywiste, niestety patrząc na stronę www przeciętny klient nie zwraca na to uwagi, przez co może zostać po prostu naciągnięty przez nieuczciwego sprzedawcę.

Odpowiedzialne wdrożenie projektu od podstaw niesie za sobą ogromne korzyści, z jednej strony nasz projekt zawiera tylko te funkcjonalności których konkretnie potrzebujemy, przekłada się to na szybkość i stabilność systemu z drugiej strony mamy otwarte drzwi do rozwoju takiej aplikacji w przyszłości. Każdy kto zastanawia się nad stworzeniem dla siebie strony www, powinien mieć na uwadze tę ważną kwestię.

Podsumowując najlepszym rozwiązaniem jest indywidualne podejście do wdrażanego projektu, niestety gotowe projekty multipurpose nie spełniają standardów i tylko mogą przyczynić się do spadku pozycji w wynikach wyszukiwania oraz pogorszenia wizerunku firmy.